Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Zielona Góra

Szczeciński wątek bp. Adriana Puta

Z wielką radością w naszej archidiecezji przyjęliśmy nominację ks. Adriana Puta na biskupa pomocniczego zielonogórsko-gorzowskiego.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 35/2022, str. II

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

Archiwum prywatne autora

Bp Adrian Put przez 11 lat był redaktorem Aspektów

Bp Adrian Put przez 11 lat był redaktorem Aspektów

Uroczystość sakry biskupiej odbyła się w sobotę 13 sierpnia w Zielonej Górze. Ksiądz Adrian Put urodził się 4 listopada 1978 r. w Szczecinie. We wrześniu 1990 r. wraz z rodziną przeprowadził się do Gorzowa Wielkopolskiego. W okresie dzieciństwa i młodości był zaangażowany w posługę liturgiczną, jako ministrant i lektor. Formował się również w Ruchu Światło-Życie. Po maturze wstąpił do Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 2004 r. w Gorzowie Wielkopolskim z rąk bp. Adama Dyczkowskiego. 1 września 2011 r. został mianowany redaktorem odpowiedzialnym Aspektów – zielonogórsko-gorzowskiej edycji Tygodnika Katolickiego Niedziela.

Biskup Adrian Put jest pierwszym biskupem wywodzącym się z naszego biskupiego miasta, a dodatkową chlubą jest jego posługiwanie w Tygodnika Katolickiego Niedziela. Odwiedzał również naszą szczecińską redakcję. Nowemu Biskupowi gratulujemy życząc wielu łask Bożych, asystencji darów Ducha Świętego, opieki Maryi i wszelkiej dobroci od wiernych, których na ziemi lubuskiej będzie prowadził do Boga!

2022-08-23 11:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapitał na nową posługę

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 33/2022, str. IV-V

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

Archiwum Aspektów

Bp Adrian Put z redaktorami Aspektów - Katarzyną Krawcewicz i Kamilem Krasowskim

Bp Adrian Put z redaktorami Aspektów - Katarzyną Krawcewicz i Kamilem Krasowskim

Bardzo mile wspominam czas pracy w Niedzieli. Pozwolił mi odwiedzić wiele miejsc w diecezji i spotkać wielu wspaniałych ludzi – mówi biskup nominat Adrian Put, który podzielił się z nami wspomnieniami z pracy redakcyjnej w Aspektach.

Kamil Krasowski: Od 11 lat pełni Ksiądz Biskup funkcję redaktora odpowiedzialnego Aspektów, czyli zielonogórsko-gorzowskiej edycji Tygodnika Katolickiego Niedziela. W jakich okolicznościach, przed laty, dowiedział się Ksiądz Biskup o nominacji na tę funkcję?

Bp Adrian Put: Było to dokładnie 2 lutego 2011 r. Pracowałem wówczas jako wikariusz w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Przyjechał do nas na parafię bp Paweł Socha, który poinformował mnie, że bp Stefan Regmunt chciałby, bym podjął pracę w Niedzieli w charakterze redaktora odpowiedzialnego za Aspekty. Nie była to łatwa decyzja, bo w Gorzowie na parafii byłem dopiero drugi rok i bardzo dobrze mi się tam posługiwało. Pracowałem we wspaniałym zespole duszpasterskim, prowadziłem grupy parafialne, byłem katechetą w bardzo fajnej szkole, a przede wszystkim byłem w swoim rodzinnym mieście. I muszę przyznać, że to właśnie księża, z którymi pracowałem zachęcili mnie do przyjęcia nowych obowiązków. Tak też się stało. W czerwcu przeprowadziłem się do Zielonej Góry, gdzie znalazłem mieszkanie w gościnnych progach parafii św. Józefa Oblubieńca u ks. kan. Leszka Kazimierczaka i rozpocząłem pracę w Niedzieli.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Czas dla kobiet [Zaproszenie]

2022-11-28 19:58

Magdalena Pijewska/Archiwum Niedzieli

Czas kobiet dla kobiet nadchodzi. To już 10 grudnia u sióstr elżbietanek adwentowy dzień skupienia, na który są zaproszone wszystkie panie (te młodsze i starsze).

Ideę dnia skupienia zdradza na łamach „Niedzieli Wrocławskiej” s. Maria Czepiel CSSE. - Taki czas dla kobiet jest potrzebny samym paniom, ale także Kościołowi. Czas między nami kobietami, ale i z Jezusem, po to, abyśmy odkryły, jak jesteśmy piękne wewnętrznie i z pragnieniem, aby to nasze bogactwo stało się udziałem całego Kościoła - mówi s. Maria i dodaje: - Pan Bóg pragnie odnowy Kościoła, tak jak to uczynił od początku Jego istnienia, czyniąc kobiety zwiastunkami Jego Zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję