Reklama

Dobry film

Orędzie wciąż aktualne

Wydarzenia w Fatimie sprzed 100 lat wpisują się w scenariusz licznych objawień maryjnych, jednak w serii spotkań Matki Bożej z portugalskimi dziećmi są też zdarzenia bez precedensu. Troje dzieci, gdy wypasa owce, spotyka „Jasną Panią”. Otrzymują od Niej orędzie, którego dokładnie nie rozumieją, ale przekazują je dorosłym i usuwają się w cień. Maryja, która na koniec objawień wyjawia swoje Imię, przekazuje pastuszkom bogate w treści przesłanie i liczne polecenia, które przez lata będą fascynować świat. „To orędzie jest jeszcze bardziej aktualne i bardziej naglące niż kiedykolwiek” – powie wiele lat później, w maju 1982 r., Jan Paweł II w Fatimie, dokąd przybędzie podziękować Matce Bożej za ocalenie życia w zamachu, do którego doszło rok wcześniej na Placu św. Piotra.

Reklama

O aktualności orędzia z Fatimy mówi film Jarosława Mańki, znanego dokumentalisty, twórcy takich obrazów, jak „Skarga”, „Prywatne śledztwo majora Zakirowa” czy „Święty ogień”. Sam reżyser tłumaczy, że jego intencją przy tworzeniu dokumentu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” było rozpropagowanie orędzia i przypomnienie przesłania przekazanego przez Matkę Bożą w Fatimie. Podała przecież prośby – warunki, które mogą uratować świat, a które Mańka ocenia jako proste do spełnienia: pokuta, odmawianie Różańca, praktyka pierwszych sobót miesiąca i... zawierzenie Rosji Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Film jest wielowątkowy, jego twórcy nie żałowali sił i środków; odwiedzili wiele miejsc na świecie, także Rosję – dokąd pojechali w ciemno – która zajmuje w dokumencie ważne miejsce. Jednym z tematów przewodnich stała się wędrówka przypadkowo spotkanych kobiet, które pielgrzymują po Moskwie z figurą Matki Bożej Fatimskiej i odmawiają Różaniec.

2017-07-26 09:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już dziś wielkie uwielbienie

2021-09-26 15:46

[ TEMATY ]

Hubert Kowalski

Leopold Twardowski

ZWLM

Katarzyna Krawcewicz

Trwają V Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Już za kilka godzin w kościele św. Urbana rozpocznie się koncert uwielbieniowy.

Warsztaty prowadzą Hubert Kowalski i Leopold Twardowski. To przede wszystkim ich kompozycje pojawiły się w repertuarze. Z racji, że to już piąta edycja, a zatem mały jubileusz, powtórzone zostały największe hity z poprzednich lat.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję