Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie

W piątek 6 września w parafialnym kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie w diecezji szczecińsko-kamieńskiej, skąd pochodzi biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, odbyły się uroczystości pogrzebowe jego Ojca, śp. Stanisława Kaszaka

Niedziela sosnowiecka 38/2013, str. 1

[ TEMATY ]

pogrzeb

Mirosław Ciszek

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup Grzegorz Kaszak. Wraz z nim Eucharystię sprawowali: arcybiskup Andrzej Dzięga - metropolita szczecińsko-kamieński, biskup Paweł Socha, biskup Marian Błażej Kruszyłowicz i biskup Piotr Skucha. Kazanie wygłosił ks. Robert Kaszak, brat Pasterza diecezji sosnowieckiej. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyły rzesze wiernych wraz z duszpasterzami, siostry zakonne, przedstawiciele Rycerzy Kolumba i Legionu Maryi oraz innych grup i stowarzyszeń działających w diecezji sosnowieckiej.

Reklama

Na ręce biskupa Grzegorza Kaszaka wpłynęło wiele kondolencji z powodu śmierci Ojca, m.in. wyrazy współczucia przesłał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.

Po uroczystości pogrzebowej słowa wdzięczności do swoich kapłanów i wiernych skierował biskup Grzegorz Kaszak. - W chwilach trudnych poznaje się prawdziwych przyjaciół. Bardzo dziękuję za to, iż wspieraliście mnie swoją modlitwą, obecnością i życzliwością w dniach śmierci i pogrzebu mojego Taty, śp. Stanisława. Szczególnie imponujące świadectwo daliście także wobec kapłanów i wiernych diecezji szczecińsko-kamieńskiej, licznie uczestnicząc w uroczystościach w Choszcznie. Dziękuję za te trudy i niewygody związane z daleką drogą oraz koniecznością szukania zastępstw na parafiach. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy nie mieli możliwości fizycznie być na pogrzebie, ale duchowo mnie i mojej rodzinie towarzyszyli. Za każdą modlitwę, odprawioną Mszę św. i każdy znak chrześcijańskiej solidarności w niełatwych chwilach, w imieniu całej naszej Rodziny składam serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo proszę o przekazanie moich podziękowań także wszystkim naszym wiernym, którzy okazali tyle dobroci i serca - powiedział biskup Grzegorz Kaszak.

2013-09-19 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pogrzeb Stanisława Polaka, ojca Prymasa Polski

[ TEMATY ]

pogrzeb

Agnieszka Marek

Abp Wojciech Polak przewodniczył w poniedziałek uroczystościom pogrzebowym swego ojca Stanisława, zmarłego 2 stycznia w wieku 88 lat. Kościół św. Mikołaja w Gniewkowie pod Inowrocławiem, w rodzinnej parafii Księdza Prymasa, wypełniły tłumy wiernych, kilkuset kapłanów, księża biskupi, rodzina i przyjaciele Zmarłego.

Ksiądz Prymas przewodnicząc liturgii, nawiązał w słowie wstępnym do niedawnego Bożego Narodzenia. Podkreślił, że przyjściu Chrystusa na świat towarzyszyła nie tylko radość, ale i ludzkie łzy, strach i ból. Dodał, że podobnie jest i dziś, a my „smutek i ból po śmierci naszego ojca Stanisława przynosimy do Jezusa, ufając, że wszyscy, którzy umierają wraz z Nim, zmartwychwstaną do życia”.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

”Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym” - premier Mateusz Morawiekci podczas otwarcia Milickiego Centrum Wsparcia “Capitol”

2021-09-24 17:52

ks. Łukasz Romańczuk

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”, którego głównym celem będzie wsparcie najmłodszych podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym.

Przed przecięciem wstęgi oraz poświęceniem odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki, Paweł Wdówik z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON, Edyta Defratyka, właścicielka firmy “Deftrans” oraz Agnieszka Szatkowska - Paterek, dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję