Reklama

Niedziela Przemyska

69. Tydzień Miłosierdzia w archidiecezji przemyskiej, 7-13 kwietnia

Dokończ zdanie: „Miłosierdzie, dla mnie, to...”

Niedziela przemyska 14/2013, str. 1

[ TEMATY ]

Caritas

Archiwum Caritas Archidiecezji Przemyskiej

Caritas promuje dzieła miłosierdzia

Caritas promuje dzieła miłosierdzia

Samochód Caritas odwiedzi w Tygodniu Miłosierdzia 8 miast, w których zostanie rozłożona papierowa tablica. Prosimy odwiedzających nas o napisanie własnych przemyśleń i emocji związanych z miłosierdziem okazywanym względem bliźniego. Dzięki możliwości anonimowej wypowiedzi, każda osoba będzie mogła nieskrępowanie wyrazić swoje najgłębsze odczucia. Najbardziej pozytywne, kreatywne i pisane od serca zdania umieścimy na stronie internetowej, dzięki temu nie tylko odwiedzający stoisko w danym mieście, ale także śledzący strony Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz mieszkańcy innych miejscowości będą mogli odczytać przemyślenia innych na temat miłosierdzia.

Zapraszamy: Łańcut 7 kwietnia (cały dzień); Sanok 8 kwietnia (13.00-17.30); Leżajsk 9 kwietnia (13.00-17.30); Przeworsk 10 kwietnia (13.00-17.30); Jarosław 11 kwietnia (13.00-17.30); Krosno 12 kwietnia (13.00-17.30); Ustrzyki Dolne 13 kwietnia (13.00-17.30); Przemyśl 14 kwietnia (cały dzień). Całość będzie na bieżąco relacjonowana na portalach Facebook, Twitter oraz Pinterest.

Kolejny 69. Tydzień Miłosierdzia, który rozpoczyna się 7 kwietnia od Niedzieli Miłosierdzia, jest okazją dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej do zaproponowania wyjątkowej akcji edukacyjnej, formacyjnej i promocyjnej, której celem będzie rozbudzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Pod ogólnopolskim hasłem „Wiara żywa uczynkami”, przygotowano materiały liturgiczne i homiletyczne. Ponadto zachęcamy do przeprowadzenia konkursu plastycznego pt. „Wiara żywa uczynkami”, który obejmie uczniów szkół podstawowych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz wychowanków świetlic środowiskowych, socjoterapeutycznych. Regulamin konkursu udostępniamy na stronie internetowej przemyskiej Caritas. Cenne nagrody czekają, a wśród nich m.in. laptop.

Zapraszamy również na Dzień Wspólnoty z okazji Święta Caritas, który odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 7 kwietnia, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej - Łańcut Fara. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 13, natomiast zakończenie ok. godz. 18. W ramach spotkania przewidziane są: koncert w MDK-u pt. „Serce wielkie nam daj” i omówienie pracy charytatywnej Caritas.

Reklama

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia do wolontariuszy i wszystkich chętnych ślemy kolejne zaproszenie na ogólnopolską pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Rozpoczęcie programu w Łagiewnikach nastąpi o godz. 10.30. Każda grupa organizuje dojazd we własnym zakresie. Na miejscu przewidziany jest poczęstunek. Modlić się będziemy o wiarę żywą uczynkami dla nas i całej wspólnoty Kościoła.

Zazwyczaj myśląc o ubogich mamy na myśli ich potrzeby materialne i biedę egzystencjalną. Przypomniane w Tygodniu Miłosierdzia uczynki miłosierne względem duszy i względem ciała ciągle poszerzają wyobraźnię miłosierdzia. Niech dobry i miłosierny Bóg pobłogosławi dziełom miłosierdzia, abyśmy wiedzieli czym ono dla nas jest.

2013-04-05 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ekwador: ponad 700 tys. zł od Caritas Polska na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc

Ekwador

trzęsienie ziemi

Caritas

700 tys. zł i tysiące sztuk materiałów pierwszej pomocy - to bilans pomocy, jaką Caritas Polska przekazała do Ekwadoru, gdzie od 2 lat trwa usuwanie skutków trzęsienia ziemi. W ostatnich tygodniach te tereny i prowadzone tam akcje pomocowe odwiedził dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

"Do dzisiaj widać skutki trzęsienia ziemi sprzed dwóch lat w Ekwadorze. Rodziny wciąż opłakują swoich bliskich, wiele budynków wciąż jest zniszczonych. Nasza namacalna pomoc jest dla nich źródłem nadziei na lepsze jutro. Bardzo za to dziękuję wszystkim darczyńcom" – relacjonuje dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki, który w styczniu br. odwiedził ekwadorskie diecezje, w których pracują polscy misjonarze.

CZYTAJ DALEJ

Aborcja zatrzymała Republikanów

2022-11-30 07:26

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Magdalena Pijewska

Pogłębione analizy po ogłoszeniu w Stanach Zjednoczonych niemal pełnych wyników wyborów uzupełniających do Kongresu, wskazują, że przyczyną słabszej, niż się spodziewano, dyspozycji Republikanów w wyborach było zainteresowanie kwestiami światopoglądowymi, takimi jak aborcja.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez telewizję "CNN" tuż po wyborach, to właśnie o sprawę przerywania ciąży miało być zatroskanych aż 26 proc. respondentów, najwięcej po sprawach bytowych (27%) i inflacji (32%).

CZYTAJ DALEJ

Korea Południowa: piłkarz w Katarze pokazał tatuaż, mówiący o zwycięstwie chrześcijaństwa nad pogaństwem

2022-12-01 09:22

PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Reprezentant Korei Południowej Kim Min Jae po jednym ze spotkań swej drużyny w ramach trwających obecnie w Katarze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej ściągnął z siebie koszulkę, pokazując wytatuowany na plecach obraz „Triumf chrześcijaństwa nad pogaństwem”. Jest to reprodukcja ryciny pod tym samym tytułem, wykonanej przez słynnego malarza i rytownika francuskiego Gustave'a Dorégo (1832-83).

Duży tatuaż, zajmujący ponad połowę powierzchni pleców oraz prawe i lewe ramię Koreańczyka, otwarcie przyznającego się do swej wiary, odtwarza szczegółowo dzieło francuskiego twórcy, który sporządził ponad 200 obrazów o tematyce biblijnej. Centralną postacią na tym wizerunku jest Chrystus z krzyżem, stojący na tle tarczy słonecznej, pod nim św. Michał Archanioł a u ich stóp artysta umieścił liczne bóstwa i postaci mitologiczne, głównie greckie, m.in. Zeusa, Dionizosa, Orfeusza, Heliosa, Afrodytę, Hermesa, świętego byka, ale też kilka bogów egipskich i szatana, uciekającego ze swego miejsca z porzuconą koroną.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję